Jsme kamarádi, kteří mají rádi cestování, a tím myslíme zejména cestování přírodou, které obnáší nocleh v hotelu se stovkou hvězdiček a tím nemyslíme ty vyvěšené na recepci. Nespočet výletů nás přesvědčil o tom, že není zrovna nejjednodušší naplánovat trasu s více přespáními v neznámém prostředí, mnohé aplikace nejsou již 100% aktuální. Častokrát jsme tak museli narychlo shánět přístřeší lepší, nebo alespoň nějaké, neboť to, které jsme na internetu našli již na místě nebylo. Mnohdy jsme se museli přesouvat i za tmy, nebo za příšerného deště, což je něco, co rádi vyprávíte jako zážitek, ale neradi opakujete jako zážitek nový.

Naší databázi postupně rozšiřujeme a používáme k tomu snad všechny možné zdroje, navíc v Krušných horách máme místní znalost, která našemu projektu nemůže být na škodu. Jsme si vědomí toho, že máme velkou zodpovědnost, a nechceme databázi rozšiřovat od počítače, což se pak může po celodenním pochodu vymstít třeba tím, že na daném místě přístřešek vůbec nebude. Zakládáme si na tom, že všechny přístřešky, bivaky i jiné body jsou přesně zaměřené v terénu, bezpečné, námi na místě ověřené a splňují etické a morální standardy k tomu v nich strávit noc a neškodit našim krásným horám.

„Chceme nadále budovat naší databázi, zdokonalovat ji, a to při zachování současných standardů. Nadále se snažíme udržet, aby byl projekt pro jeho uživatele přínosný a přístřešky byly vždy ověřeny, aby byl projekt zdarma a bez obtěžujících reklam, právě proto potřebujeme Vaší podporu! I deset korun nám vykouzlí úsměv na tváři.“

Vít Sailer za autory projektu.

Jak prostředky využijeme?

Poukázané prostředky převážně využíváme k uhrazení nákladů za provoz tohoto projektu, či k dalšímu rozvoji tohoto projektu, v minulosti jsme za poukázané prostředky koupili tuto doménu a zaplatili webhosting, vývoj projektu však neskončil. Do budoucna díky Vaší podpoře plánujeme záložku pro každý bod (dostupnou přímo z mapy na tomto webu) s podrobným popisem a fotografií tohoto bodu. Jen Vaše podpora ukáže, jak moc se projekt rozšíří i o útulny mimo Krušné hory, či zda k aplikaci webové přibude i aplikace mobilní, zatím jsme však rádi, že uhradíme náklady na provoz webu.

V minulosti nám pomohly drobné příspěvky se zakoupením domény .CZ a s upravením designu webu, který již není na úrovni cvičné webové stránky školáka z 90. let, i za toto děkujeme a Vaší podpory si vážíme!

Kde mohu přispět?

Neboť hrajeme čistou hru, projektu jsme založili transparentní účet, na kterém je snadné dohledat jak a kdy jsme Vaše prostředky využili. Rovněž je možné vidět kdo byl dárcem, případně i dárcův krátký vzkaz vyjadřující nám nejen finanční, ale i slovní podporu.

Níže rovněž můžete využít nadefinované QR kódy s číslem transparentního účtu, a to na předdefinované částky 20Kč/50Kč/100Kč, případně QR kód bez předdefinované částky. Pod QR kódy je je možnost přispět i prostřednictvím služby PayPal. Za každou korunu předem děkujeme!