Proč přispět na náš projekt?

Jsme kamarádi, kteří mají rádi cestování, a tím myslíme zejména cestování přírodou, které obnáší nocleh v hotelu se stovkou hvězdiček a tím nemyslíme ty vyvěšené na recepci. Nespočet výletů nás přesvědčil o tom, že není zrovna nejjednodušší naplánovat trasu s více přespáními v neznámém prostředí, mnohé aplikace nejsou již 100% aktuální. Častokrát jsme tak museli narychlo shánět přístřeší lepší, nebo alespoň nějaké, neboť to, které jsme na internetu našli již na místě nebylo. Mnohdy jsme se museli přesouvat i za tmy, nebo za příšerného deště, což je něco, co rádi vyprávíte jako zážitek, ale neradi opakujete jako zážitek nový.

Naší databázi postupně rozšiřujeme a používáme k tomu snad všechny možné zdroje, navíc v Krušných horách máme místní znalost, která našemu projektu nemůže být na škodu. Jsme si vědomí toho, že máme velkou zodpovědnost, a nechceme databázi rozšiřovat od počítače, což se pak může po celodenním pochodu vymstít třeba tím, že na daném místě přístřešek vůbec nebude. Zakládáme si na tom, že všechny přístřešky, bivaky i jiné body jsou přesně zaměřené v terénu, bezpečné, námi na místě ověřené a splňují etické a morální standardy k tomu v nich strávit noc a neškodit našim krásným horám.

„Chceme nadále budovat naší databázi, zdokonalovat ji, a to při zachování současných standardů. Nadále se snažíme udržet, aby byl projekt pro jeho uživatele přínosný a přístřešky byly vždy ověřeny, aby byl projekt zdarma a bez obtěžujících reklam, právě proto potřebujeme Vaší podporu! I deset korun nám vykouzlí úsměv na tváři.“

Vít Sailer za autory projektu.

Jak prostředky využijeme?

Poukázané prostředky převážně využíváme k uhrazení nákladů za provoz tohoto projektu, či k dalšímu rozvoji tohoto projektu, v minulosti jsme za poukázané prostředky koupili tuto doménu a zaplatili webhosting, vývoj projektu však neskončil. Do budoucna díky Vaší podpoře plánujeme záložku pro každý bod (dostupnou přímo z mapy na tomto webu) s podrobným popisem a fotografií tohoto bodu. Jen Vaše podpora ukáže, jak moc se projekt rozšíří i o útulny mimo Krušné hory, či zda k webové aplikaci přibude i aplikace mobilní, zatím jsme však rádi, že uhradíme náklady na provoz webu občasně doplněné i o náklady na pohonné hmoty při mapování nových míst.

V minulosti nám pomohly drobné příspěvky se zakoupením domény .CZ a s upravením designu webu, který již není na úrovni cvičné webové stránky školáka z 90. let, i za toto děkujeme a Vaší podpory si vážíme!

Kde mohu přispět?

Neboť hrajeme čistou hru, projektu jsme založili transparentní účet, na kterém je snadné dohledat jak a kdy jsme Vaše prostředky využili. Rovněž je možné vidět kdo byl dárcem, případně i dárcův krátký vzkaz vyjadřující nám nejen finanční, ale i slovní podporu.

Níže rovněž můžete využít QR kód s číslem transparentního účtu, a to bez předdefinované částky. Pod QR kódem je možnost přispět i prostřednictvím služby PayPal a Bitcoiny. Za každou korunu předem děkujeme!

QR kód transparentního účtu

Přes proklik níže můžete přispět s využitím platformy PayPal, tedy zejména platební kartou, ovšem tato možnost je pro nás kvůli poplatkům méně výhodná. Pokud je však pro Vás pohodlnější, tak jakýkoliv dar je více, než žádný dar. Platbu pak převádíme taktéž na transparentní účet.

Níže máte možnost přispět Bitcoiny do naší peněženky.

bc1qsfwh7u7csev45cw373g4s654ll5l48m3krud3n

Naše hospodaření s prostředky v této peněžence je možné zobrazit zde.

Bitcoinová peněženka